+STRONA GŁÓWNA       + Dodaj do ulubionych    + Bad Kudowa Dziś są imieniny: Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Znajdź nocleg

 Wolne pokoje
 Wszystkie
 Apartamenty
 Agroturystyka
 Domy wczasowe
 Domki letniskowe
 Domy do wynajęcia
 Gościńce
 Hotele
 Hostele
 Kempingi
 Motele
 O.wypoczynkowe
 Pałace
 Pensjonaty
 Pokoje gościnne
 Schroniska
 SPA i Wellness
 Sanatoria i Uzdrowiska
 Wille
 Zamki

 Noclegi w okolicy

Szukaj na stronie


Urlop w Kudowie
Atrakcje Turystyczne
Atrakcje okolic
Atrakcje w Czechach
Wycieczki
Galeria
Uzdrowiska
Kalendarz imprez
Wyciągi
PKS,PKP
 

Linki

warto zobaczyć
Szklarska Poręba
Karpacz
Góry, morze i jeziora
Zakopane, atrakcje
Urlaub Polen

online: (2)
Licznik odwiedzin

Atrakcje w Czechach

Kudowa Zdrój informacje - Atrakcje w Czechach

Największe atrakcje turystyczne w Czechach

1. Praga - głównym celem turystów z całego świata przybywających do stolicy Czech są historyczne części miasta: Stare Miasto, Hradczany - wielki zespół zamkowy, Wyszogród, Mala Strana, Jozefów czy Nowe Miasto. Warto poświęcić więcej uwagi takim atrakcjom jak Most Karola, Staromiejska Wieża Mostowa, Rynek Staromiejski, Plac Św. Wacława, Plac Loretański, Hradczany, zmiana warty przy zamku o godz 12.00, Katedra Św. Wita, Schody Zamkowe, Ratusz z zegarem "Orloj", Złota Uliczka, Muzeum Figur Woskowych czy Muzeum Miniatur.


2. Adrspach - SKALNE MIASTO - to Narodowy Rezerwat Przyrody w Czechach o powierzchni 1800 m kw. i najciekawsza część Gór Stołowych, położony niedaleko miasta Teplice nad rzeką Metuji i małej wsi Adršpach. Podróż łodzią po jeziorze o długości ok. 300 m. pozwala obejrzeć przeróżne 60 metrowe formy skalne o fantastycznych kształtach przedmiotów, ludzi i zwierząt. Wśród nich wyróżniają się skały "Lwica", "Kochankowie" oraz "Myśliwy". Oprócz jeziorka, płynąca tędy rzeka Metuja utworzyła głęboki wąwóz oraz wodospad (19 m). Wędrówka olbrzymim labiryntem korytarzy skalnych, dostępnym również dla dzieci jest ciekawą przygodą nawet dla najbardziej odpornych na czynny wypoczynek. Najstarsze napisy pozostawione tu przez turystów pochodzą aż z XVIII w. Rezerwat dostępny jest cały rok, natomiast przejażdżki po jeziorku tylko od maja do października.

3. Jaskinie Morawskiego Krasu - jeden z największych i najatrakcyjniejszych kompleksów jaskiń wapiennych jaskiń w Europie położony jest an terenie Morawskiego Krasu, kilka km na północ od Brna. Jaskiniowy system został utworzony przez mały, krasowy potok Punkvia. Atrakcją są podróże łodziami po dużej i głębokiej podziemnej rzece o długości pół kilometra, wędrówki korytarzami pomiędzy niesamowitymi formami wyrzeźbionymi przez rzekę, podziwianie słynnej przepaści Macocha (-138,7 m), utworzonej przez oberwanie stropu jaskini oraz przejażdżka nadziemną kolejką górską na trasie 2 km. Przepaść "Macochę" zwiedza się "od góry" - od strony parkingu oraz "od dołu" podczas zwiedzania jaskiń. Wrażenie robi widok parujących, porośniętych mchem 138 metrowych ścian oraz skok temperatury z jaskiniowych 8°C do ukropu Macochy. Z powodu dużej liczby odwiedzających bilety należy rezerwować z jednodniowym wyprzedzeniem, cena 70 KČ. Do jaskini można się dostać za Skalnego Młyna położonego niedaleko miasta Blanko Na terenie Morawskiego Krasu znajdują się jeszcze trzy inne jaskinie: Kateřinska (tu organizowane są koncerty kwadrofoniczne), Balcarka i Jaskinie Sloupsko-Šošuvskie. Wszystkie pozostawią na długie lata wiele niezapomnianych wrażeń.

4. Nachod - Przygraniczne duże miasto o średniowiecznym rodowodzie. W XIII w. gród przebudowano na zamek. Rozbudowany na przełomie XVI-XVII w. obecnie z większością elementów renesansowych jest jednym z najcenniejszych w Czechach. Interesująca jest bogata kolekcja arrasów, mebli z różnych epok, broni oraz wyrobów artystycznych. To tu znajduje się dzieło znanego malarza Feliksa Antoniego Schefflera - piękny plafon w sali balowej. Wstęp do zamku kosztuje 50 KČ, ulgowy 30 KČ. Zwiedzając miejską Starówkę warto zobaczyć również secesyjny teatr, malowniczy rynek z licznymi renesansowymi kamieniczkami oraz gotyckim Kościołem Św. Wawrzyńca. Nachod to duże centrum turystyczne i handlowe. Turyści wypoczywający w Kudowie mogą dojechać tam pociągiem, z położonej 300 m od granicy stacji kolejowej Nachod Bloves w kierunku Trutnova przez Teplice i Adršpach.
Turyści wypoczywający w Kudowie mogą dojechać do Náchoda linią autobusową Náchod-Kudowa Zdrój, ktorą kursować w odstępach regularnych-każde 2 godziny. [rozklad jadzdy pks]

5. Nove Mesto - Miasto powstałe w średniowieczu położone jest na 40 m skale i z trzech stron otoczone jest rzeką Metują. Perła renesansowej architektury szczyci się bogatymi zabytkami, w tym: zamkiem z cennymi zbiorami obrazów, porcelany, mebli; malowanymi wnętrzami oraz ekspozycją czeskich badań; rynkiem z renesansowymi szczytami i barokowymi podcieniami jak również gotyckim Kościołem Trójcy Przenajświętszej. Zabytowym, drewnianym, krytym mostem można dojść do wyjątkowego ogrodu, położonego na skarpie rzecznej. Wstęp do zamku kosztuje 88 KČ, ulgowy 55 KČ. Nove Mesto znajduje się około 10 km od Nachodu.

6. ZOO Safari - w Dvoře Králové nad Łabą zaliczane jest do największych i najbardziej znaczących europejskich ogrodów. Na powierzchni 64 ha żyje ponad 2300 zwierząt. Świat "dzikiej" Afryki można obserwować m.in. w czasie przejażdżki safaribusami. Oprócz zwierząt na wolnych wybiegach można podziwiać kolekcję zwierząt nocnych, akwaria z rybami z raf koralowych, rzek Ameryki Południowej, ptaszarnię oraz życie gadów prehistorycznych przedstawione w galerii malarstwa. Wstęp 70 KČ, dzieci: do 1 roku - gratis, 1-3 lata -10 KČ, 3-6 - 20 KČ; 6-15 lat, studenci - 45 KČ.


strona czytana 263483


Polecamy

Pokoje Gościnne " Cyprys "

Szukasz spokojnego urokliwego miejsca niedaleko centrum, ZAPRASZAMY do nas!
więcej na www
Dom do wynajęcia na Polnej


więcej na wwwKorzystanie z serwisu kudowazdroj.popracy.pl jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

| Polanica Zdrój | Jelenia Góra noclegi | Międzyzdroje | Urlop w Polsce | Jelenia Góra | Noclegi w Polsce |

Serwisy turystyczne popracy.pl
Copyright © 2004 - 2020 Tenet